Prawidłowa technika dźwigania

jak dźwigać
Patryk Burzej

Patryk Burzej

założyciel i administrator serwisu "DbamoKregoslup.pl" Problemy zdrowotne z kręgosłupem sprawiły że zainteresowałem się tematyką odpowiedniej profilaktyki i aktywnością fizyczną. We współpracy z profesjonalistami medycznymi staram się rozwijać serwis i pomagać osobom ze schorzeniami kręgosłupa.
Patryk Burzej

Latest posts by Patryk Burzej (see all)

Jeśli twoja praca polega na dźwiganiu towarów, tak jak np. moja jako kierowcy i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to powinieneś opanować właściwą technikę schylania się:
Pozycje taką stosują kulturyści wykonując tzw. martwy ciąg i na pewno widziałeś(widziałaś) ją już nie raz na olimpiadzie. Pozwala ona na przeniesienie ciężaru z kręgosłupa na nogi których mięśnie są najsilniejsze w organizmie. Kiedy potrzebujesz się po coś schylić:

  • podejdź do przedmiotu który zamierzasz podnieść, możesz poruszać lekko biodrami jak Elvis Presley :) żeby je rozluźnić
  • ugnij kolana, zachowując jednocześnie proste plecy, głowa wyprostowana
  • wypnij pośladki

Możesz zacząć podnosić

jak dźwigać

Stosuj ją za każdym razem kiedy się po coś schylasz, po prostu wyrób w sobie ten nawyk. Podczas podnoszenia może ci się wydawać, że wyglądasz śmiesznie w tej pozycji ale ludzie którzy pracują jako kierowcy wiele lat wiedzą, że jest to jedyna właściwa pozycja.

Prawidłowa technika dźwigania przedstawiona na filmie instruktażowym:

Pozwól nam poznać Twoją opinie i zostaw poniżej swój komentarz.

 

1 komentarz na temat “Prawidłowa technika dźwigania

  1. Marcin pisze:

    Technika taka sama jak przy wykonywaniu martwego ciagu na silowni. Ale to trudne technicznie cwiczenie, prawidlowej techniki nalezy sie uczyc pod okiem trenera ktory na biezaco skoryguje postawe i wytknie bledy lub nagrywajac siebie i ogladajac nagranie, a nastepnie porownojac je ze wzorami znalezionymi w internecie (gorsza wersja). Faktycznie podnoszac ciezary w zly sposob mozna z siebie zrobic kaleke.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *